Kurz v Planetě „Pomoc mi, abych to dokázal“

8. 12. 2022

Před dvaceti lety stála u zrodu první Montessori třídy základní školy v Kladně a podílela se na založení druhého stupně ZŠ s výukou Montessori. V roce 2016 společně s dalšími pedagogy z Montessori škol založila společnost Erudio Montessori, která šíří pedagogiku Marie Montessori mezi kantory i rodiče. Jejím vzorem v oblasti této pedagogiky je německý pedagog Claus-Dieter Kaul. Lektorka paní Zdena Čížková je odbornicí, kterou jsme si pozvali, aby vedla seminář „Pomoz mi, abych to dokázal sám“. 30. 11. a 1. 12. se tak mohli rodiče podrobněji seznámit s tématikou výuky v 1. – 3.trojročí. Tématem byly jak základní principy pedagogiky Marie Montessori, tak např. rozdíly ve vyučování oproti běžným školám, očekávání a představy rodičů dětí v 9.ročníků nebo třeba interaktivní ukázka práce s pomůckami. Paní Čížková zároveň provedla v Planetě třídenní supervizí výuky našich průvodců a byla velmi nadšená našim přístupem k výuce a dětem.