Paul Cézanne a jeho jablka

23. 2. 2020

Téma dalšího, tentokrát dvoudenního, výtvarného workshopu znělo: Paul Cézanne a jeho jablka.

Žáci ke ztvárnění zátiší s drapérií, košíkem a jablky využívali kombinovanou techniku: pro malbu podkladu si vytvořili vlastní přírodní barvy z vajec, kurkumy, červené řepy a čerstvě namleté kávy; samotné zátiší pak následující den malovali s využitím akrylových barev. Po minulém workshopu už žáci hravě zvládli namíchat potřebné barvy ze základních barev a černého a bílého odstínu. Tentokrát se nově naučili ztvárňovat objem pomocí stínování a využívat komplementarní barvy, což jsou ty, které jsou navzájem v maximálním kontrastu a používají se často tak, že jedna barva je převládající a druhá zde tvoří doplněk, akcent.

Ke své práci všichni zúčastnění přistupovali zodpovědně; snažili se vnímat a realizovat podnětné rady paní malířky, dařilo se jim udržovat kolem sebe pořádek a svou práci dokončili do posledního tahu štětcem. Vznikla obdivuhodná a originální díla.