Příměstský tábor II. Téma: Zázraky přírody

25. 7. 2022

I druhý týden příměstských táborů si děti z Planety užily na velmi zajímavé téma – Zázraky přírody. Tentokrát je celý týden provázeli vychovatelé Ben a Eliška. V pondělí se děti prošly k prameni v Hájku, stavěly domečky pro hmyz i skřítky a četly si o vynálezech, které byly inspirovány přírodou. V úterý navštívil celý tábor muzeum Beskyd – Svět z kostek (lego), zámecký park, hřiště a těšili se z podařených fyzikálních pokusů. Středa (jako každý týden) patřila celodennímu výletu a koupání v řece. Čtvrtek si užily děti na koloběžkách a vyzkoušely si sérii dalších pokusů (Newtonská kapalina, pokus statická elektřina, propichování balónků špejlí, ochutnávka poslepu, atd.). Poslední den se děti přidaly k SVČ Klíč – program Mozek i svaly a odpoledne vyráběly domácí máslo, telefon z kelímků a provázků.