Smažení vaječiny

19. 5. 2023

Vážení rodiče, milé děti a všichni přátelé Planety,

máme velkou radost z naší společné akce – smažení vaječiny, která proběhla 18. května na školní zahradě. Děkujeme za Vaši pomoc a společně strávený čas. Obzvlášť oceňujeme děti, které s velkým nadšením a úsilím naplánovaly, zorganizovaly a připravily dobročinnou “kavárnu” a stánky s občerstvením. Zajistily prodej rozmanitých lahůdek, kávy a domácí limonády. Děkujeme, že jste je v této aktivitě podpořili, ať už materiálně (výborné sýry, zákusky, káva,…) nebo finančně. Celkový výtěžek akce nás všechny překvapil a činí 6 412 Kč.

Těší nás, že se dětem podařilo naplnit své přání podpořit ochranu přírody – konkrétně podpořit ochranu tropických deštných lesů, ohrožených kromě jiného také expanzí průmyslu palmového oleje. Děti se touto problematikou v předešlých týdnech zabývaly více do hloubky a jejich zájem vyústil v tuto dobročinnou aktivitu.

Částka bude odeslána do nadačního fondu CCBC – České koalice pro ochranu biodiverzity https://ccbc.cz/projekty/.  Zveme Vás k nahlédnutí na stránky této organizace, kde můžete objevit spoustu zajímavých informací a dozvědět se více: https://ccbc.cz/co-delame/.

Pokud máte chuť blíže poznat aktivity CCBC, zde je zajímavá nabídka, třeba pro společný rodinný večer – spoluprací CCBC, ZOO Liberec a ČT vznikl tento zajímavý přírodopisný cyklus Češi zachraňují 🙂 https://www.ceskatelevize.cz/porady/11467245921-cesi-zachranuji/ .

Ještě jednou velký dík a krásné jarní dny,

Vaše Planeta 🙂