Workshop: Jak naložit se svými penězi

21. 6. 2023

K čemu jsou peníze? Jsou důležitější než láska rodičů? Kolik měsíčně utratíme za jídlo nebo oblečení? Za co utrácím své kapesné? Co když ve vesnici není dostatek zásob pro všechny její obyvatele? Tyhle a spousta dalších otázek zazněly na workshopu Jak správně naložit se svými penězi. Děti z Venuše si ve čtvrtek 8.6. vyslechly příběh o rodině Kvída a Kasandry, která se dostala do dluhové pasti, vytvářely rodinný rozpočet, přičemž zkoušely odhadnout, kolik utratí čtyřčlenná rodina měsíčně např. za dopravu, oblečení nebo jídlo. Při rozdělování peněz probíhaly zajímavé diskuze a děti argumentovaly pro své názory. Na závěr si zahrály hru na vesnice, ve kterých se starostové snaží zajistit dostatek zásob na zimu. Celý workshop se vydařil a dětem se moc líbil.