Zimní putování a další zajímavosti ze školy

22. 12. 2019

Před prázdninami jsme s dětmi vyrazili na zimní putování, které se již pomalu stává tradicí. Viděli jsme krásné výhledy, hráli hry, tvořili z přírodních materiálů, spolupracovali, pomáhali si i se vzdělávali. Večer si pro nás Kája s Philippem připravili program „Škola Planeta má talent“ a byla to obrovská legrace.

V prosinci si zajímavou prezentaci o houslích připravil Véna, o vlacích zase Kubík. Mladší děti poznávaly části lidského těla, starší rovnovážnou polohu. Ve škole jsme přivítali také dalšího zajímavého hosta, tentokrát Lenku Látovou – cestovatelku, sportovkyni a propagátorku udržitelného rozvoje. Děti se při besedě dozvěděly např. co je to Zeměloď :-).

Zabývali jsme se také tématem VČELY. S dětmi z prvního trojročí jsme si povídali o životě obyvatel úlu a o úkolech, které plní; o tom, jak může každý z nás včelám pomoci; a také jsme nahlédli pod pokličku práce včelařů – ukázali si rámky, mezistěny, úlový nástavek a základní včelařské vybavení.

Při společném vánočním setkání s rodiči jsme ochutnávali cukroví, které vyrobily děti, dozvěděli se více o dávných vánočních zvycích prostřednictvím divadelní hry, kterou si pro nás připravili žáci druhého trojročí, společně si zazpívali tradiční, méně známe, koledy a vyrobili svícen, hvězdu či anděla.

Přejeme Vám všem krásné a klidné vánoční svátky.