Zimní putování a vánoční pečení

21. 12. 2021

Letos jsme po roční pauze znovu mohli vyrazit na zimní putování. Jako první jsme se ve čtvrtek a v pátek 16. a 17. prosince vydaly na cestu my, děti ze Země. Naším cílem byla chata na Prašivé.

Než jsme tam ovšem došli, čekala nás cesta plná “nebezpečenství” (= úkolů, které jsme měli cestou plnit). Těšili jsme se na koulování a stavění iglú, ale počasí nám to nedopřálo. Jen co jsme došli k chatě, začalo pršet. Takže odpolední program se odehrával vevnitř. Vůbec to ale nevadilo, i tak jsme se skvěle bavili při hrách, zpívání i večerní “mini” stezce odvahy. Vylezli jsme do věže, odkud jsme ovšem díky mlze téměř nic neviděli, zato jsme se z výkladu dozvěděli spoustu zajímavostí o stavbě  a rekonstrukci chaty a pochutnali si na velkých kynutých borůvkových knedlících.  A večer jsme se vyblbli při společných hrách a taky nás překvapil příjezd pedagogů z jiné třídy, se kterými jsme si zazpívali u kytary. Na jedno zimní putování spousta zážitků. Těšíme na příště!

Jó, a  dneska jsme si ve škole upekli cukroví a nachystali občerstvení, a taky vánočně tvořili:-).