Doporučení

Jsme rádi, že nám věříte

“Říká se, že školu tvoří lidé. Naprosto s tím souhlasím, protože v Planetě je nadšený tým lidí, kteří mají respektující přístup k dětem i k dospělým a touha po poznání je v každém z nich. Když to baví dospělé, výsledek je znát. Náš syn má za sebou první půlrok a do školy se těší, což jsme doposud nikde nezažili. Já sama jsem pak překvapená, jak pilně ve škole pracuje, trénuje psaní písmen, i když už je dávno po škole nebo jsou dokonce prázdniny.
Jako rodičům se nám líbí základní Montessori myšlenka „pomoz mi, abych to dokázal sám“ a tu škola naplňuje. Učení probíhá kreativním a inspirativním způsobem a syn má zde i dostatek pohybových aktivit. Na lekce Ju-jitsu se nemůže dočkat a týdenní pobytový lyžařský kurz, posílil důvěru nás i jeho ve školní tým.
Je zde velká nabídka kroužků po škole, se školní družinou jsme také velmi spokojeni.
Ve škole tráví syn podstatnou část dne, a proto je pro nás důležité, aby se tam cítil dobře a v tomto smyslu se přání naplnilo. Líbí se mi, jak škola úzce spolupracuje s rodiči a vychází vstříc jejich požadavkům. Planeta pořádá i jiné akce pro rodiče či pro rodiče s dětmi, které směřují ke sblížení a přispívají k dobré atmosféře a užší vazbou mezi rodinami a školou.
Věřím, že nás čeká spousta zajímavých aktivit i v budoucnu a mám radost ze spokojenosti svého dítěte a z toho, že díky škole má sám takovou přirozenou vnitřní motivaci se učit.”

Martina Lorišová

“První půlrok v Montessori škole Planeta máme s dítkem v první třídě za sebou. Věcí, které mě nadchly, je spousta. S vědomím, že jen věcná kritika dokáže posunout věci kupředu, v tomto případě zklamu, neb mě žádná kritika nenapadá. Skromné prostředí, jasná pravidla, která děti pochopí, důslednost, která na děti ze strany vyučujících doléhá, dává řád a zároveň zachovává zdravý a pozitivní vztah a důvěru mezi dítětem a vyučujícím. Je fajn tuto vazbu každé ráno sledovat při příchodu dětí různého věku do školy – toto si já nepamatuji. Trojročí vnímám pozitivně, několikrát jsem zažil, jak děti z vyšších tříd ve škole i před školou přátelsky a s pomocí přistoupili k mladším žákům. Dokážete si představit, že k vám, k prvňákům, přistoupí někdo ze čtvrté třídy, aby vám podržel batoh, než si z něj vytáhnete pití, anebo vás vezmou starší žáci mezi sebe při cestě na oběd? A jak je na tom výuka? Zajímavé je, jakým způsobem od jednodušších konceptů života na naší planetě vysvětlovaných v první třídě až po ty samé, avšak detailněji probírané ve vyšších třídách, dostávají děti do hlavy zábavnou formou to, co my jsme se učili občas 😊 s nechutí. Odzbrojující je, když zjistíte, že vám večer prvňák vypráví o mozku a jakou roli hrál v evoluci člověka – to protože se učili psát písmeno „M“, jako mozek 😊. K tomu ještě přihodil, jak ti chytřejší pralidé rozdělávali oheň a vyráběli si nástroje. Nebo pomocí zlatého perlového materiálu zvládá čtení čísel v oboru do 9999 a orientuje se v číselné řadě do 100. Ostatní obory zmiňovat nebudu, není prostor 😊. Speciální dík patří za uspořádání času a aktivit po výuce – vaření, dílničky, hra na ukulele, angličtina a němčina, zpívánky a ve zbytku času společenské hry. Speciální programy jako zimní putování na dva dny v horách, týdenní lyžařský výcvik (ano, v první třídě!) včetně přespávání, návštěva planetária, knihovny, soutěže talentů apod. Kromě běžného tělocviku v týdnu také brazilské Jiu-jitsu a plavání. Za týden toho stihnete opravdu dost 😊. Mám pocit, že trefně využíváte hlad těch malých mozečků ve správném dávkování informací a prokládáte to fyzicky náročnými aktivitami – super.
Čeho jsem se obával, aby děti nezvlčily díky té svobodě a možnosti volby, čím se během výuky mohou zabývat. Ano, děti tu svobodu mají, na druhou stranu, na začátku zmíněná jasná pravidla zahrnují také postupy, které nedovolí, aby dítě po celý den výuky nedělalo nic a zanedbalo nějakou vědomostní disciplínu v daném časovém období (měsíci či čtvrtletí). Jsem tedy rád, že jsou zde zachovány i principy „nevyhnutelnosti“, „povinností“ a odříkání 😊.
Koho alespoň trošku zajímá alternativní způsob vzdělávání, ve kterém děti nepřijdou o nic, co se učí ve státním vzdělávacím systému, doporučuji, jděte se podívat na den otevřených dveří. I z tohoto jednoho dne na vás dýchne duch mé zpětné vazby.
Celému personálu Planety – Montessori základní školy přeji sílu k udržení vysoce nastavené laťky, nechť vám fantazie, důvtip a radost při vedení našich dětí vydrží mooooc dlouho (minimálně po dobu, než moje mladší u vás vychodí devítiletku 😊).”

Adam Kapala

“Jako rodiče prvňáčka jsme velmi rádi, že jsme zvolili tuto školu. Dlouho jsme se odhodlávali, zda nechat syna chodit na klasickou školu k nám do města, kde by sice měl "fajn" učitelku, ale s klasickými vzdělávacími osnovami - nebo dát syna do tak trochu jiné školy, se kterou jsme neměli žádné zkušenosti. Nyní bychom určitě neváhali a neměnili.
Náš syn chodí do školy velmi rád, učí se novým věcem velmi přirozeným způsobem a člověk jej doslova musí přemlouvat, aby odpoledne už šel domů. :-)
Velmi se nám líbí učitelský kolektiv, kdy Gabka a Michal jsou velmi trpěliví, přítomni pro děti a stále s úsměvem na rtu.
O Montessori výuce ani nemluvě - je to opravdu o životě a pro život.”

Jiří Domes

“Letos náš syn nastoupil do 1.třídy Montessiri školy a v září byl velice obezřetný, protože chtěl do stejné školy jako starší bratři. Nyní mezi 5 věcí co se mu letos povedlo, napsal "přijít do dobré školy". Bratři už mu naopak začínají závidět. Škoda, že nezačli dřive. Učitelé perfektní, profesionalové s velkým nadšením a pochopením pro každé dítě. Opravdu individuální přístup.”

Zuzana Kornelová