Co o nás říkají

Jsme rádi, že nám věříte

“Mám obrovskou radost! Moje dcera má za sebou úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na čtyřleté gymnázium. Zvládla je „levou zadní“ a hlavně bez zbytečných stresů. A proč? Protože se jí v naší montessori škole dostalo dostatečné pozornosti a vzdělání, tak aby byla na zkoušky připravena. Do Planety chodila 4 roky, prakticky od začátku školy. Důležité pro nás rodiče bylo věřit dceři, ale důvěřovat hlavně učitelům v naší škole. Patří jim velké díky!”

Petra Černínová

“Leden utekl jako voda a náš syn Teodorek strávil v Planetce svůj první měsíc. Začátků ve školce se možná většina rodičů bojí a jinak to nebylo ani v našem případě, nicméně hned po prvním týdnu jsme si mohli být jisti, že je Teošek v nejlepších rukou. Touto zprávou bychom tedy chtěli předat velmi pozitivní zpětnou vazbu k paním učitelkám - p. Lucce, Blance a Petře. Ceníme si jejich empatického, respektujícího a trpělivého přístupu k dětem, ale i k rodičům. Každé ráno rodič předává do školky to nejcennější, co má a Planetka opravdu splňuje roli školky na výbornou a také splňuje naše očekávání. Několikrát jsme mohli být přítomni situacím, kdy paní učitelky musely vyřešit nějaký "problém" s dětmi, kdy se vše vyřešilo ke spokojenosti všech s velkou trpělivostí a respektem k dětem. Nenásledoval žádný křik ani pláč a toho si moc vážíme. Děkujeme, že můžeme být součástí Vaší školky 😊.”

Nikola a Martin Mynářovi

“Říká se, že školu tvoří lidé. Naprosto s tím souhlasím, protože v Planetě je nadšený tým lidí, kteří mají respektující přístup k dětem i k dospělým a touha po poznání je v každém z nich.
Náš syn se do školy těší, což jsme doposud nikde nezažili. Já sama jsem překvapená, jak pilně ve škole pracuje, trénuje psaní písmen, i když už je dávno po škole nebo jsou dokonce prázdniny.
Jako rodičům se nám líbí základní Montessori myšlenka „pomoz mi, abych to dokázal sám“ a tu škola naplňuje. Učení probíhá kreativním a inspirativním způsobem, je zde i dostatek pohybových aktivit. Na lekce Jiu-jitsu se nemůže dočkat a týdenní lyžařský kurz posílil důvěru nás i jeho ve školní tým.
Ve škole tráví syn podstatnou část dne, a proto je pro nás důležité, aby se tam cítil dobře. V tomto smyslu se přání naplnilo. Líbí se mi, jak škola úzce spolupracuje s rodiči a vychází vstříc jejich požadavkům.
Věřím, že nás čeká spousta zajímavých aktivit i v budoucnu. Mám radost ze spokojenosti svého dítěte a z toho, že díky škole má sám přirozenou vnitřní motivaci učit se.”

Martina Lorišová

“Věcí, které mě nadchly, je spousta. Skromné prostředí, jasná pravidla, která děti pochopí, důslednost, která na děti ze strany vyučujících doléhá, dává řád a zároveň zachovává zdravý a pozitivní vztah. Důvěra mezi dítětem a vyučujícím.
Trojročí vnímám pozitivně, několikrát jsem zažil, jak děti z vyšších tříd ve škole i před školou přátelsky a s pomocí přistoupili k mladším žákům.
A jak je na tom výuka? Zajímavé je, jakým způsobem od jednodušších konceptů života na naší planetě vysvětlovaných v první třídě, až po ty samé, avšak detailněji probírané ve vyšších třídách, dostávají děti do hlavy zábavnou formou to, co my jsme se učili občas ? s nechutí. Odzbrojující je, když zjistíte, že vám večer prvňák vypráví o mozku a jakou roli hrál v evoluci člověka – protože se učili psát písmeno „M“, jako mozek ?. Nebo pomocí zlatého perlového materiálu zvládá čtení čísel v oboru do 9999 a orientuje se v číselné řadě do 100.
Speciální programy jako zimní putování na dva dny v horách, týdenní lyžařský výcvik (ano, v první třídě!) včetně přespávání, návštěva planetária, knihovny, soutěže talentů apod. Kromě běžného tělocviku v týdnu také brazilské Jiu-jitsu a plavání.
Čeho jsem se obával, aby děti nezvlčily díky té svobodě a možnosti volby, čím se během výuky mohou zabývat. Ano, děti tu svobodu mají, na druhou stranu, na začátku zmíněná jasná pravidla zahrnují také postupy, které nedovolí, aby dítě po celý den výuky nedělalo nic a zanedbalo nějakou vědomostní disciplínu v daném časovém období (měsíci či čtvrtletí). Jsem tedy rád, že jsou zde zachovány i principy „nevyhnutelnosti“, „povinností“ a odříkání?.
Celému personálu Planety – Montessori základní školy přeji sílu k udržení vysoce nastavené laťky, nechť vám fantazie, důvtip a radost při vedení našich dětí vydrží mooooc dlouho (minimálně po dobu, než moje mladší u vás absolvuje devítiletku ?).”

Adam Kapala

“Jako rodiče prvňáčka jsme velmi rádi, že jsme zvolili tuto školu. Dlouho jsme se rozhodovali, ale nyní bychom určitě neváhali a neměnili.
Náš syn chodí do školy velmi rád, učí se novým věcem velmi přirozeným způsobem a člověk jej doslova musí přemlouvat, aby odpoledne už šel domů. :-)
Velmi se nám líbí učitelský kolektiv, kdy Gabka a Michal jsou velmi trpěliví, přítomni pro děti a stále s úsměvem na rtu. O Montessori výuce ani nemluvě - je to opravdu o životě a pro život.”

Jiří Domes

“Letos náš syn nastoupil do 1.třídy Montessori školy a v září byl velice obezřetný, protože chtěl do stejné školy jako starší bratři. Nyní mezi 5 věcí, které se mu letos povedly, napsal "přijít do dobré školy". Bratři už mu naopak začínají závidět. Škoda, že nezačali dříve. Učitelé perfektní, profesionálové s velkým nadšením a pochopením pro každé dítě. Opravdu individuální přístup.”

Zuzana Kornelová