Jak to u nás vypadá

Vnitřní prostředí

Třída
Třída se skládá ze tří průchozích místností a zajišťuje dostatek prostoru k pohybu (chůzi). Ve všech místnostech jsou Montessori pomůcky připravené k práci, samostatné stoly s židlemi, 8 koberečků, prostor pro klavír a elipsu.

V části pro „praktický život“ není koberec a děti zde mohou pracovat s vodou.

Šatna
Je rozdělená do dvou částí, mokrá (linoleum) a suchá (koberec). V mokré části si děti s rodiči pověsí oblečení, ve kterém přišly a uloží si boty. V suché části šatny jsou k dispozici barevné skříňky a každé dítě může obývat jednu polovinu. Nad skříňkou má dítě umístěn box
se jménem na vše nutné a potřebné.

Spací místnost
Zajišťuje dětem klidný, nerušený spánek v přítmí a je oddělena zatahovacími dveřmi od třídy.

Sociální zařízení
Je vybaveno nízkými záchodky se snadným ovládáním splachování a dvěma pisoáry s automatickým splachováním. K dispozici mají děti vlhčené toaletní ubrousky i toaletní papír. V umývárně vedle toalet mohou děti využívat mýdlo v nádobce, ubrousky, každý má svůj ručník a v kelímku kartáček s pastou.

 

Venkovní prostředí

Zahrada
Pyšní se  velikou rozlohou a je plná stromů a keřů. Na pískovišti je stále práce, staví se hrady, kopou rybníky, pečou dorty a podobně. Po skluzavce z nerezového materiálu děti rády kloužou a pod ní mají domeček pro soukromé debaty. Bez povšimnutí se neobejde ani houpačka, na které se děti každý den po dvojicích pohupují. A náš kolotoč? Rychle nebo pomalu? Je to kočár králů. Na odrážedlech či koloběžkách se děti zdokonalují v hrubé motorice. V dřevěné kuchyňce nás často překvapí originálními pokrmy – fantazii se meze nekladou.

   

Zahradničení
Pozorujeme rostoucí houby, pěstujeme jahody a byliny a staráme se o náš „živý domeček“. Máme velké plány se sázením slaměnek, tulipánů, nových bylin, hrachu, rajčat atd.

Krmítko
Je součástí zahrady a zvědavě sledujeme život v něm.