Hrajeme baseball – nejrychlejší šachy na světě

24. 2. 2023

S baseballem jsme začali děti poprvé seznamovat v roce 2020 a to díky nadšeným trenérům z Klubu Klasik Frýdek-Místek, kteří pro nás připravili první ukázkové hodiny. Nejprve v rámci zpestření hodin tělesné výchovy, později i v rámci příměstského tábora. Děti tento unikátní sport velmi zaujal a tak jsme se mu rozhodli v tomto školním roce více věnovat. Začali jsme pořizovat základní vybavení a také díky spolupráci s klubem a materiálové dotaci a podpoře České baseballové asociace, jsme již na podzim mohli začít u dětí pravidelně rozvíjet základní baseballové dovednosti v rámci tělesné výchovy. Zájem pokračoval, a tak jsem pro děti otevřeli od druhého pololetí kroužek ZÁKLADY BASEBALLU A POHYBOVÉ VŠESTRANNOSTI, který se hned zaplnil. Vznikla tak skvělá spolupráce mezi školou, asociací a klubem, kdy mají děti jedinečnou možnost se se sportem seznámit, zkusit si jej a případně dále pokračovat v blízkém klubu, který vychoval již nejednoho hráče reprezentačního týmu České republiky. Děkujeme všem, kteří nám v tom pomohli a pomáhají.